Teorik Bilgi Öğretmenliği – TBÖ

Teorik Bilgi Öğretmenliği kursu ulusal ve uluslararası mevzuatlara uygun olarak Hususi Pilot Lisansı yani PPL veya ATPL Teori seviyesinde ders verebilecek öğretmen yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Eğitim ve öğretim ve sunum teknikleri, ders teknikleri ve ders programı hazırlanması gibi konularda havacılığa donanımlı personeller katmayı hedeflemektedir.

Teorik Bilgi Öğretmenliği – TBÖ

Teorik Bilgi Öğretmenliği için aşağıdaki gereklilikleri sağlanmalı;

  • En az ön lisans mezunu olmak
  • Adli Sicil Kaydınızın bulunmaması
  • TBÖ Formasyon eğitimi almak ( 50 saat okulumuz tarafından düzenlenmektedir. )
    ( Eğer FI yetkiniz varsa veya üniversiteler tarafından verilen Pedagojik formasyon eğitimini tamamlama belgeniz varsa kurstan muaf sayılırsınız )
  • SHGM tarafından ATPL ve PPL düzeyinde yapılan sınavlardan %90 ve üzerinde başarı sağlamak.
  • İngilizce yetki almak istiyorsanız YDS ve eşdeğer sınavlarında %75 ve üzeri puan almak.

Yukarıdaki koşulları sağlamanız halinde yetki almak istediğiniz dersten değerlendirme komisyonu oluşturulur ve komisyona en az 40 dk sunum yapmanız beklenir. Komisyon oy birliği ile sizi başarılı olarak değerlendirilirse adınıza TBÖ Yetki Belgesi  düzenlenmesi için gerekli müracaatlar okul tarafından yapılır.

Instagram

Diğer Makaleler

Sıfırdan Havayolu – Sıfırdan ATPL

Sıfırdan Havayolu - Sıfırdan ATPL - Güneydoğu Uçuş Okulu, modüler eğitim düzenleyen bir okuldur. Modüler eğitim; entegre olarak alabileceğiniz tüm eğitimleri istediğiniz zaman ve parça parça alma imkanı sağlayan bir eğitim yöntemidir.

Pilot Olmak – Pilotluk Mesleği

Pilot insanları veya götürülmesi gereken ‘malzemeleri, eşyaları’ bir yerden bir yere götürmek için bir ulaşım aracı olan...

MEP-IR – Çok Motor Aletle Uçuş Yetkisi

MEP-IR - Çok Motor Aletle Uçuş Yetkisi - ME eğitimleri havayoluna başvurmadan önce adayın alacağı son eğitim...