Eğitimlerimiz

GDH Uçuş Okulu kurulduğu günden bu yana “ülkemizde havacılığı geliştirmek üzere daha kaliteli ve uygun fiyatlı eğitim imkânı sağlamayı’’ amaç edinmiş, bu doğrultuda her geçen gün daha da büyüyerek; kaliteli, hızlı ve uygun fiyatlı eğitim sistemi ile kısa sürede sektörün en iyileri arasına girmiştir. GDH Uçuş Okulu butik mantıklı çalışma anlayışı ile çalışanlara uygun kurs programları düzenlemekte ve kişiye özel planlamalar sağlamaktadır. Bu sayede kısa sürelerde eğitimleri tamamlamaktadır.

Pilotaj

Hususi Pilot Lisansı

PPL (Private Pilot Licence); yani Hususi Pilot Lisansı eğitimi; ATPL Frozen ( 0’dan ATPL) eğitiminin ilk aşamasıdır. PPL lisansı ile ticari olmamak kaydı ile hobi, eğlence ve hususi amaçlı uçuşlar yapılabilmektedir. Bu eğitim ile öğrencilere; sorumlu pilot olarak uçağı bir yerden başka bir yere güvenli bir şekilde ulaştırabilmesi için gerekli temel pilotluk becerileri öğretilir.

atpl-teori-egitimi

ATPL TEORİ

ATPL Teori Eğitimi; PPL eğitimi tamamlandıktan sonra ATPL eğitimine başlayabilmeniz için ön şarttır. PPL seviyesinde uygulanan 9 ders; ATPL seviyesinde 14 ders/650 saat olarak havayolu pilotluğuna uygun bir müfredatla yeniden işlenir. Eğitim, %100 online olarak düzenlenmekte ve çalışan gruplara özel ders saatleri ile planlanmaktadır. ATPL Teori eğitimi 4 ay gibi kısa bir süre içerisinde tamamlanmakta ve ilk aydan sonra öğrencilere sınavlara giriş hakkı sağlanmaktadır.

NIght VFR

Ticari Pilot Lisansı eğitimine başlama koşullarından bir tanesi de VFR gece uçuşudur. Eğitim süresi toplam 5 saattir. Eğitimin 03:30 saati eğitmen eşliğinde yapılırken, son aşamasında 01:30 saat yalnız uçuş yapmanız beklenmektedir. Gece eğitiminde amaç görerek şartlarda meydan kalkış inişlerini gerçekleştirebilmeniz; gece görebilme ve ayırt edebilme yeteneği kazandırma, havaalanı ışıkları ile meydan turları, iniş takımı lambaları açık ve kapalı olarak inişler, alternatör arızası gibi usulleri öğrenmenizdir.

night-vfr-gece-ucusu

PIC UÇUŞU

Havayolu pilotu adayının ticari uçuş eğitimine başlayabilmesi için şartlardan biri ise sorumlu pilot (PIC) olarak; 100 saat uçuşu tamamlamasıdır. Bunun 12 saati PPL eğitimi içinde yalnız tecrübesi olarak uçulur. Pilot adayı kalan 88 saati uçak kiralama yoluyla tamamlamalıdır.

TEK MOTORLU UÇAK ALETLİ UÇUŞ (SEP-IR)

Aletli uçuş eğitimi, pilot adayının hava şartlarının görerek uçuşa izin vermediği koşullarda uçağın içindeki göstergeleri ve yardımcı seyrüsefer aletlerini kullanarak uçağı güvenli şekilde uçurmayı öğrenmesi için verilen kapsamlı bir eğitimdir. Havayolu pilotu olabilmek için alınması gereken eğitimlerden biridir.

sep-ir-tek-motorlu-ucak-aletli-ucus-egitimi
cpl-ticari-pilot-lisansi

TİCARİ PİLOT LİSANSI (CPL)

CPL lisansı, bir pilotun ticari herhangi bir operasyonda görev alabilmesi için gereklidir. Bu lisans ile genel havacılık faaliyetleri, yolcu taşıma, kargo, business jet gibi ticari uçuşları yapmaya hak kazanırsınız. Havayollarına yapılacak olan başvurular da yine CPL lisansı ile yapılmaktadır. Ticari pilot lisansı eğitimine başlamadan önce 150 saatlik uçuş tecrübesine sahip olunması gerekir. SEP-IR eğitimini tamamlayan bir pilot, PIC uçuş süresi de yeterliyse CPL eğitimine başlayabilmek için yeterli tecrübeyi edinmiş olur. PIC uçuşlar 100 saate tamamlanmadan CPL kontrol uçuşu testine girilemez. CPL eğitimi, 5 saati kompleks bir uçakla olmak şartıyla 15 saatlik uçak uçuş eğitiminden ve 01:30 saat kontrol uçuşundan oluşur. Kontrol sonucu başarılı olunması halinde adayın CPL lisansı düzenlenir.

ÇOK MOTORLU UÇAK ALETLİ UÇUŞ (MEP-IR)

ME eğitimleri havayoluna başvurmadan önce adayın alacağı son eğitim olup, 2 aşamadan oluşur. Çok motorlu bir uçakla uçma yetkisi ve devamında çok motorlu bir uçakla aletle uçuş yetkisi eğitimini kapsar. İlk aşamada çok motorda sınıf yetkisi verilir. Bu aşamanın tamamlanması için 6 saatlik uçuş yapılması ve 01:30 saatlik CR (MEP) uçuş kontrolünden başarılı olunması gerekir. İkinci aşama olan MEP-IR eğitimi ise kontrol uçuşu dâhil 6 saattir. Aday uçuş kontrolünde başarılı olması halinde MEP/IR CPL lisansını elde eder ve bu lisans havayollarının tecrübesiz ikinci pilot başvuruları için istediği tüm ön koşulları sağlamaktadır.

mep-ir-cok-motor-aletle-ucus-yetkisi

Ultralıght

upl-u-sabit-kanatli

ultralıght sabit kanat UPL(U)

UPL (U) yani Ultraight Sabit Kanat Pilot Lisansı ile; ticari veya ticari olmayan ( hobi, eğlence ve hususi amaçlı) uçuşlar yapılabilmektedir. Eğitim aşamasında öğrencilere; pilotaj için gerekli temel eğitim verilir. Bu eğitim sonunda ise uçağı sorumlu pilot olarak bir yerden başka bir yere güvenli bir şekilde götürebilmeniz amaçlanır. Öğrenci adayının eğitime başlayabilmesi için; gerekli belgeler kurs öncesi hazırlanmalı ve kayıttan önce öğrenci işlerine teslim edilmelidir.

ultralıght döner kanat upl(g)

UPL (G) yani Ultralight Döner Kanat Pilot Lisansı ile; ticari veya ticari olmayan ( hobi, eğlence ve hususi amaçlı) uçuşlar yapılabilmektedir. Eğitim aşamasında öğrencilere; pilotaj için gerekli temel eğitim verilir. Bu eğitim sonunda ise uçağı sorumlu pilot olarak bir yerden başka bir yere güvenli bir şekilde götürebilmeniz amaçlanır. Öğrenci adayının eğitime başlayabilmesi için; gerekli belgeler kurs öncesi hazırlanmalı ve kayıttan önce öğrenci işlerine teslim edilmelidir.

upl-g-ultralight-doner-kanat

Diğer Eğitimlerimiz

sıfırdan havayolu

GDH Uçuş Okulu modüler eğitim sistemi ile eğitimlerini icra etmektedir. Buna ek olarak Sıfırdan Havayolu yani Sıfırdan ATPL eğitimini de doğrudan alabileceğiniz programlar yer almaktadır. Bu sayfa sıfırdan havayolu pilot olmak için hangi yolların izlenmesi gerektiği ve bu yolların ne kadar zaman alacağını öğrenciye açıklamak için özet şeklinde hazırlanmıştır. Her bir kursa katılım için aranan şartları eğitimlerimiz başlığı altından inceleyebilirsiniz.

teorik bilgi öğretmenliği - TBÖ

Bu sayfa teorik bilgi öğretmeni olmak için hangi yolların izlenmesi gerektiği ve bu yolların ne kadar zaman alacağını öğrenciye açıklamak için özet şeklinde hazırlanmıştır.

teorik-bilgi-ogretmenligi-tbo

Öğretmen pilot - Fı

Uçuş öğretmenliği bilgi ve becerisini kazanmak için verilen eğitimlerimiz ile birlikte yetkin bir öğretmen pilot olabilirsiniz.

HAYALLERİNİZİ ERTELEMEYİN! ÖN BAŞVURU FORMU İÇİN TIKLAYIN!