ATPL Teori Eğitimi

ATPL Teorik Eğitim – ATPL Teori Eğitimi; PPL eğitimi tamamlandıktan sonra CPL Lisans eğitimine başlayabilmeniz için ön şarttır. Eğitim için aşağıdaki evraklar öğrenci işleri birimine e-posta yoluyla ya da elden teslim edilmelidir.

ATPL Teori Eğitimi Başvuru Şartları

BAŞVURU ŞARTLARI

– PPL veya CPL Lisans sahibi olmak

GEREKLİ BELGELER

– Lisans Fotokopisi

– Diploma / Mezuniyet Belgesi (Aslı veya Noter onaylı)

– Yeni Çekilmiş Fotoğraf (Beyaz  Fonlu ) / 4 adet

– Adli Sicil Kaydı Yoktur Belgesi (Arşiv Kayıtlı E-Devletten alınabilir.)

– İkametgâh ( E-Devletten alınabilir)

– Nüfus Cüzdan Fotokopisi

 

PPL seviyesinde işlenen 9 ders; ATPL seviyesinde 14 ders/650 saat olarak havayolu pilotluğuna uygun bir müfredatla yeniden işlenir. Eğitim, sınavlara giriş yetkilendirmenizin ve ders takibinin daha düzenli yapılabilmesi için modüllere ayrılmıştır. Eğitim süreci, 6-4-4 ders olacak şekilde 3 modüle ayrılmıştır. Eğitime başlamaya karar vermeniz durumunda program ATPL Uzaktan Eğitim Öğrenci El Kitabı üzerinden detaylı olarak anlatılacaktır.

ATPL Teori Eğitimi okulumuzda ; %90 ı uzaktan %10 u sınıf içi eğitim şeklinde verilmektedir. Örnek Planlama:

atpl-teori-egitimi
@GDH

Yüz yüze Eğitim: Ankara/Ümitköy okul binamızda boyunca %100 katılım sağlanması gereken eğitimlerdir. 65 saatten oluşur. 3 parçaya ayrılmış şekilde planlama durumuna göre 10-15 gün arası sürer.

Sanal Sınıf: Uzaktan Eğitim Sistemi üzerinden canlı olarak takip edilmesi gereken derslerdir. 260 saatten oluşur ve %100 katılım gerekmemektedir.

Self Study: Sistem üzerinde kitap okuma ve quizleri başarı ile tamamlama şeklinde alınan eğitimdir. 325 saatten oluşur.

ÖNEMLİ NOTLAR

– Kursa %100 katılım zorunludur.

– Kaçırılan derslerin telafisi bir sonraki grubun derslerinde alınarak veya ders saati ücreti yoluyla mümkün olmaktadır. Ancak bu süre saat olarak ATPL uzaktan eğitim öğrenci el kitabında sınırlandırılmıştır.

– ATPL Teori ders anlatımı Türkçedir, Ancak sınavlar İngilizce olarak düzenlenmektedir. Bu sebeple İngilizce bilme şartı ( okulumuz tarafından belge talep edilmese de )  bulunmaktadır.

– ATPL teori kursu ortalama 4,5 ay sürmektedir. Program sizinle kurs öncesi paylaşılmaktadır. Ancak program baş yer dersi öğretmenimiz tarafından ihtiyaç halinde yeterli süre öncesinden bilgi verilerek revize edilebilmektedir.

-ATPL teori öncesi kurs ile ilgili daha detaylı bilgilendirme öğrenci işleri tarafından yapılacaktır.

ATPL Teori Eğitimi Evrak Tanzimleri ve Kurs Kaydı

Adli Sicil Kaydı Belgesi Alma

 E-Devletten temin edilebilir. Arşiv kayıtlı olması gerekmektedir. Bunun için E-Devletten ADLİ SİCİL KAYDI SORGULAMA sekmesine giriş yapıldıktan sonra bilgiler aşağıdaki gibi girilmelidir:

atpl-teori-egitimi
@e-devlet

Mezun Belgesi

Diplomanın aslı, noter onaylı sureti kabul edilebileceği gibi yine E-Devlet kanalıyla alınan öğrenci belgesi veya mezuniyet belgesi de kabul edilmektedir. Sorgulama resimdeki gibi yapılmaktadır.

atpl-teori-egitimi
@e-devlet

İkametgah Belgesi

Adres bilgileri sorgulama girişi yapılarak resimdeki gibi kişi talebi ile belge oluşturulmalıdır.

atpl-teori-egitimi
@e-devlet

Diğer Makaleler

PPL – Hususi Pilot Lisansı

PPL (Private Pilot Licence) ; yani Hususi Pilot Lisansı eğitimi;  ATPL Frozen ( 0’dan  ATPL) eğitiminin ilk...

SEP – IR – Tek Motorlu Uçak Aletli Uçuş Eğitimi

SEP - IR - Tek Motorlu Uçak Aletli Uçuş Eğitimi - Aletli uçuş eğitimi, pilot adayının görerek...

Sıfırdan Havayolu – Sıfırdan ATPL

Sıfırdan Havayolu - Sıfırdan ATPL - Güneydoğu Uçuş Okulu, modüler eğitim düzenleyen bir okuldur. Modüler eğitim; entegre olarak alabileceğiniz tüm eğitimleri istediğiniz zaman ve parça parça alma imkanı sağlayan bir eğitim yöntemidir.