ULTRALIGHT

Havacılık yüzyıllar boyunca insanların hayali ve Wright kardeşlerin icadından sonra da birçok insanın tutkusu olmuştur. Ancak günümüzde yalnızca profesyonel bir meslek olarak algılanan havacılık bu amatör ruhtan ve tutku anlayışından epey uzaklaşmıştır. İşte Ultralight Havacılık buna bir alternatif üretilmiştir ve havacılığı profesyonel olarak değil de amatör olarak yapmak isteyen kişiler için en ideal seçenektir.

Hem satın alma, kiralama, bakım ve uçuş ve maliyetlerinin düşük olması hem de eğitim süreleri uçak hususi pilot lisansına göre daha düşük olması bu türü cazip kılan etkenlerdir. Ayrıca hava araçlarının uçak sınıfındaki araçlara göre hafif olmasının da getirdiği bir takım avantajlar vardır.

Bu sınıfın bir diğer avantajı da herhangi bir kursun açılması için kontenjan ya da minimum kayıt sayısına ihtiyaç yoktur. Uçuşlarınız tamamen sizin boş zamanlarınıza ve uygunluğunuza göre planlanır ve uygulanır. Uçuşlar ve yer dersleri daha verimli olması sebebiyle özel ders şeklinde verilmektedir.

Ultralight (Çok Hafif Hava Aracı) eğitimi 42 saat yer dersi ve 25 saat uçuş olmak üzere 68 saatte verilmektedir. Eğitiminiz tamamlandığında Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından görevlendirilen bir kontrol pilotu 1 saatlik bir sınavla uçuşunuzu kontrol eder ve yeterli görürse adınıza UPL (Ultralight Pilot License) belgesi düzenlenir. Bu belgeye sahip bir pilot dünyanın her yerinde bütün Ultralight Sınıfı uçaklarla uçuş yapabilir. Kendi uçağınızı satın alabilir, kiralayabilir veya bunu bir iş fikrine dönüştürüp kazanç sağlayabilirsiniz.

GDH Uçuş Okulu olarak Ultralight Sınıfı eğitimlerimizi Gyrocopter ve Sabit Kanat Ultralight olmak üzere iki farklı tipte vermekteyiz. Türkiye’deki en yeni Ultralight filosuyla uçuşlarımıza devam ediyoruz. Siz de ailemize katılıp hayallerinizi gerçekleştirmek için ilk adımı atın.

Başuru Şartları

– Eğitim Başlangıcında En Az 17, Lisans Almak İçin İse 18 Yaşını Tamamlamış Olmak

– En Az Lise Veya Dengi Okul Mezunu Olmak

– Adli Sicil Kaydı Temizdir Belgesi

– Yetkili Bir Hastaneden Alınacak 1’inci Veya 2’nci Sınıf Sağlık Sertifikası

Gerekli Belgeler

– Nüfus Cüzdan Fotokopisi

– Adli Sicil Kaydı Yoktur Belgesi (E-Devletten alınabilir.)

– İkametgâh ( E-Devletten alınabilir)

– Diploma (E-Devletten alınabilir)

– Kan Grubu Belgesi

– Yeni Çekilmiş Fotoğraf (Beyaz Fonlu ) / 3 Adet

– İkinci Sınıf Sağlık Sertifikası 

– Eğitim Sözleşmesi

İletişim Bilgileri

Okul Adres

Mutlukent Mahallesi 1968 Sokak No:9 Ümitköy - ANKARA

Tel: +90 530 148 06 38

E-Posta: info@gdh.aero

Fax: 0312 343 74 82 - 0312 232 49 11

Call Now ButtonBizi Arayın